068 444 3 222

Завершується строк подання інформації про структуру власності та бенефіціарів юридичних осіб

title

Увага!

10 жовтня 2021 року в Україні завершується час подачі відомостей від усіх юридичних осіб про кінцевих бенефіціарних власників.

Такі дані у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб необхідно оновити саме до вказаної дати, адже на тих, хто вчасно не встигне розкрити структуру власності – очікує штраф.

 

Нагадаємо, що неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору:

 • інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність,
 • або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від 17 000 грн до 51 000 грн.

 

Як відомо, Мінфін наказом від 19.03.2021 №163 затвердив Положення про форму та зміст структури власності. Оскільки вказаний наказ набрав чинності через місяць з дня його офіційного опублікування, то з 11 липня 2021 року розпочалося оновлення інформації про кінцевих бенефіціарних власників.

 

Хто зобов’язаний подавати звіт про кінцевих бенефіціарів?

Всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань мають міститися відомості про кінцевих бенефіціарних власників та які зареєстровані до дати набрання чинності Наказом про структуру власності № 163 (до 11 липня 2021 року), мають подати вперше звіт з відомостями про бенефіціарів з 11 липня 2021 до 10 жовтня 2021 року.

 

Хто не повинен надавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника у 2021 році?

 • політичні партії, структурні утворення політичних партій,
 • професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань,
 • творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок,
 • організації роботодавців та їх об’єднання,
 • адвокатські об’єднання,
 • торгово-промислові палати,
 • об’єднання співвласників багатоквартирних будинків,
 • релігійні організації,
 • державні органи, органи місцевого самоврядування, їх асоціації, державні та комунальні підприємств, установи, організації.

 

Відтак, всі юридичні особи (крім вказаних вище винятків) до 10 жовтня 2021 року мають подати державному реєстратору документи, які містять оновлені відомості про кінцевих бенефіціарних власників, незалежно від того, чи потребують такі відомості оновлення, чи в Реєстрі містяться актуальні відомості.

 

У подальшому, звіт про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності усім юридичним особам необхідно буде підтверджувати щорічно — протягом 14 календарних днів, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, не залежно від того, чи актуальні відомості про кінцевого бенефіціара, чи потребують оновлення.

 

Проте, якщо протягом звітного року інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи змінюється, потрібно подати звіт про кінцевих бенефіціарів протягом 30 робочих днів з дня виникнення таких змін.

 

З питань підготовки та подання документів про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи та структури власності телефонуйте за номером +380 068 444 3 222 чи залишайте заявку на нашому сайті.

marka

Контакти

Адреса: вул. Вітовського 29, Львів
Телефон: 068 444 3 222
Пошта: office@advstandard.com.ua